بارزانی: همه پرسی به تعویق نخواهد افتاد + قهرمان دوومیدانی استرالیا درگذشت – آژانس خبری ایبنا نیوز

خبرگزاری مهر: به نقل از سومریه نیوز، «مسعود بارزانی» رئیس اقلیم کردستان عراق در نشست با علمای اسلامی در اربیل تاکید کرد: همه پرسی یک پروژه ملی با هدف استقلال اقلیم کردستان به شمار می آید و یک طرح و پروژه شخصی نیست و به تمام گروه ها و احزاب این منطقه تعلق دارد
خبرگزاری مهر: به نقل از سومریه نیوز، «مسعود بارزانی» رئیس اقلیم کردستان عراق در نشست با علمای اسلامی در اربیل تاکید کرد: همه تعمیرات گوشی پرسی یک پروژه ملی با هدف استقلال اقلیم کردستان به شمار می آید و یک طرح و پروژه شخصی نیست و به تمام گروه ها و احزاب این منطقه تعلق دارد.
وی در ادامه افزود:بسیاری از کشورهایی که در اقلیم کردستان نمایندگی دارند پیشتر با نظام فدرالی مخالفت کرده بودند. پل برمر حاکم آمریکایی سابق عراق با نظام فدرالی بسیار مخالف بود اما در سال ۲۰۰۳ با این نظام وارد تعامل شد.

بارزانی تاکید کرد: کشورهایی که تیک بان می گویند زمان برای این همه پرسی نامناسب است باید یک راهکار جایگزین ارائه دهند.ما هرگز همه پرسی را به تعویق نخواهیم انداخت. همزیستی اجباری موفق نخواهد بود و من به بغداد اعلام کردم که بهتر است به شکست اصل مشارکت در این کشور اعتراف کند.

——————-

خبرگزاری ایسنا: بتی کاتبرت، دونده استرالیایی و قهرمان چهار دوره المپیک در سن ۷۹ سالگی درگذشت.

بتی کاتبرت روز یک‌شنبه بعد از سال‌ها بلیط هواپیما مبارزه با بیماری MS در سن ۷۹ سالگی درگذشت

کاتبرد در المپیک سیدنی مشعل‌دار بود. او تاکنون تنها ورزشکار المپیکی است که هم‌زمان مدال‌ طلای رشته‌های ۱۰۰، ۲۰۰ و ۴۰۰ متر را از آن خود کرده است.

بتی کاتبرت روز یک‌شنبه بعد از سال‌ها مبارزه با بیماری MS در سن ۷۹ سالگی درگذشت. او در سال ۱۹۳۸ در استرالیا متولد شد. در سن ۱۸ سالگی در المپیک ملبورن شرکت کرد و سه مدال طلا کسب کرد. او آموزشگاه تعمیرات موبایل در دوی ۱۰۰ متر در آن سال رکورد ۱۱ ثانیه و ۴ دهم ثانیه را بر جای گذاشت.

 قهرمان دوومیدانی استرالیا درگذشت

خبرگزاری ایسنا: بتی کاتبرت، دونده استرالیایی و قهرمان چهار دوره المپیک در سن ۷۹ سالگی درگذشت.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *