انتقاد سخنگوی کمیسیون فرهنگی از «پا تو کفش من نکن» – آژانس خبری ایبنا نیوز

خبرگزاری تسنیم: در حالی که چند روز پیش طیبه سیاوشی شاه عنایتی یکی از اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس، اعلام کرده بود که در شان نماینده مجلس نیست که در مورد اکران فیلم‌های سینمایی اظهار نظر کند،  احد آزادی خواه سخنگوی کمیسون فرهنگی، به انتقاد از اکران برخی فیلم‌های سینمایی از جمله «پا تو کفش من نکن» حسین فرح‌بخش پرداخته است و گفته که سینمای ایران با اکران برخی فیلم‌ها به سمت یک سینمای سطحی اپل سنتر گام بر می‌دارد

 سخنگوی کمیسیون فرهنگی معتقد است برخی فیلم‌های سینمایی، می‌تواند سینمای کشور را با رکود مواجه کنند. او همچنین می‌گوید که این حق کمیسیون فرهنگی مجلس است که عملکرد اعضای شورای پروانه نمایش را مورد ارزیابی قرار دهد: «در حال حاضر سینمای ما باید به سمت تعالی ارتقا پیدا کند. متاسفانه  این فیلم‌های کلیشه‌ای باعث می‌شود که این روند در سینمای کشورمان روند نزولی داشته تیک بان باشد. این گونه فیلم‌ها عموماً سینمای کشورمان را با رکود و نابودی مواجه کرده و آینده تاریکی را پیش روی ما می‌گذارد. کمیسیون فرهنگی حق این را دارد که فیلم‌هایی که اکران می‌شوند را مورد ارزیابی قرار دهد و از اعضای شورای پروانه نمایش پرسشگری کند. این حق، حق قانونی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی است.»

خبرگزاری تسنیم: در حالی که چند روز پیش طیبه سیاوشی شاه عنایتی یکی از اعضای کمیسیون تعمیرات تخصصی لپ تاپ فرهنگی مجلس، اعلام کرده بود که در شان نماینده مجلس نیست که در مورد اکران فیلم‌های سینمایی اظهار نظر کند،  احد آزادی خواه سخنگوی کمیسون فرهنگی، به انتقاد از اکران برخی فیلم‌های سینمایی از جمله «پا تو کفش من نکن» حسین فرح‌بخش پرداخته است و گفته که سینمای ایران با اکران برخی فیلم‌ها به سمت یک سینمای سطحی گام بر می‌دارد.

\r\n

انتقاد سخنگوی کمیسیون فرهنگی از «پا تو کفش من نکن»

\r\n
احد آموزشگاه تعمیرات موبایل آزادی‌خواه سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس که پیش‌تر مواضع نسبتا تندی را در مورد اعضای شورای پروانه نمایش و اکران برخی فیلم‌های سینمایی اتخاذ کرده بود،در مورد  درباره اکران فیلم‌های «نامناسب» در سینمای ایران به ما گفت: «ما درباره این آموزش تعمیرات موبایل موضوع دو رویکرد داریم. رویکرد قانونی و رویکرد اعتقادی. در رویکرد قانون، فیلم‌هایی که از شورای پروانه نمایش مجوز دریافت کرده باشند، می‌توانند وارد چرخه اکران شوند. فیلم سینمایی «پاتو کفش من نکن» نیز از جمله فیلم‌هایی است که پروانه نمایش دریافت کرده است.»
این نماینده اصولگرا درباره این موضوع ادامه داد: «زاویه دوم، زاویه اعتقادی و حرفه‌ای این گونه فیلم‌ها است. اعتقاد دارم که فیلم‌های تعمیر لپ تاپ ایسوس مانند «پاتو کفش من نکن» فرآیند سینمای حرفه‌ای ما را از سمت سوی یک سینمای شاخص بین المللی به یک سینمای عرفی و سطحی می‌برد که این موضوع نگران کننده است. سینمای ما رنگ و بوی بالیوودی به خود گرفته است و به سمت سینمای سطحی می‌رود.»

 آزادی‌خواه که خود در مورد سینما اظهارات کارشناسی را مطرح می‌کند، درباره نقش منتقدان و کارشناسان سینمایی می‌گوید: «منتقدین باید با نظرهای کارشناسی شده خرید بلیط هواپیما ماهان در این مسیر گام بردارند. چرا که نظرهای غیر کارشناسی می‌تواند در این مسیر خطر ساز باشد. اگر انتقادها بجا و فنی صورت بگیرد بسیار مؤثر خواهد بود.»

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *