جزئیات حادثه نشت گاز کلر در دزفول – آژانس خبری ایبنا نیوز

خبرگزاری مهر: مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری دزفول، جزئیات حادثه نشت گاز کلر در این شهرستان که منجر به مسموم شدن ۴۷۵ نفر از شهروندان شد را تشریح کرد
معظم فر عنوان کرد: برای کنترل نشت گاز، نیروهای آتش نشان به دستگاه تنفسی، لباس مخصوص گازهای سمی و دوره های تخصصی نیاز دارند که هیچ کدام از این موارد در حادثه دیشب وجود نداشت در حالی که اگر این امکانات فراهم بود نیروهای آموزشگاه تعمیرات موبایل آتش نشان در زمان کمتری منشاء آلودگی را کنترل کرده و افراد کمتری دچار آسیب می شدند.

معظم فر ادامه داد: با توجه به اینکه امکان جابجایی سیلندرها و سه مخزن گاز وجود نداشت نیروهای آتش نشان با نظر کارشناسی شهردار دزفول اقدام به گرفتن منشا و سوراخ سیلندر با سیمان و گچ کردند که این عملیات تا حوالی ساعت دو بامداد روز یکشنبه ادامه داشت.

مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری دزفول، تعمیرات موبایل,آموزش تعمیرات موبایل, تعمیرات لپ تاپ ضمن تقدیر از کلیه نیروهای امدادرسان آتش نشانی، هلال احمر، بسیج و نیز اورژانس ۱۱۵ و بیمارستان ها که نسبت به کنترل آلودگی و کمک به مصدومان وارد عمل شدند، اظهار کرد: حادثه نشت گاز کلر زنگ خطری برای شهرستان دزفول بود زیرا نیروهای امدادی برای امدادرسانی به موقع در شرایط بحران باید از امکانات به روز برخوردار باشند و امکانات به قدری وسیع باشد که با یک حادثه تعدادی از آتش نشانان مصدوم نشوند.

وی بلیط هواپیما تصریح کرد: در حادثه نشت گاز کلر در دزفول فراخوان زده شد و از نیروهای در حال استراحت آتش نشانی دزفول نیز کمک گرفتیم به طوری که حدود ۴۰ نفر از پرسنل آتش نشانی در این عملیات حضور داشتند و با توجه به اینکه ۹ نفر از آتش نشانان دزفول در این حادثه مصدوم شدند، نیروهای در حال استراحت جایگزین آتش نشانان مصدوم شده اند.

وی با بیان اینکه نیروهای آتش نشان به علت حضور در محل نشت گاز کلر آموزش تعمیرات موبایل به خارش دچار شده اند، گفت: مسئولان شهری از جمله نماینده، فرماندار، شهردار و دیگر مسئولان شهری باید به فکر تامین تجهیزات مدرن و به روز کردن امکانات امدادی شهرستان دزفول باشند تا در هنگام بحران بتوان به موقع و با سرعت بیشتر امدادرسانی کنند.

عبدالحسین معظم فر ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: حوالی ساعت ۲۱ شنبه شب، موضوع استشمام بوی متعفن در پارک ساحلی دووه و میدان الف دزفول به آتش تعمیر لپ تاپ ایسوس نشانی گزارش شد که نیروهای آتش نشانی سریعا به محل اعزام شدند.

وی افزود: نیروهای آتش نشانی با حضور در محل به تخلیه شهروندان و گردشگران از پارک و منطقه پرداخته و به دنبال منبع گاز متصاعد شده بودند که در این هنگام با شناسایی محل نشت گاز چهار خودروی آتش نشان دیگر نیز به محل اعزام شدند.
به گزارش خبرنگار مهر، نشت گاز کلر از انباری متروکه در اطراف میدان رودبند دزفول در شنبه تعمیرات تخصصی لپ تاپ شب موجب بروز مشکل تنفسی برای ۴۷۵ نفر شد.

خبرگزاری مهر: مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری دزفول، جزئیات حادثه نشت گاز کلر در این شهرستان که منجر به مسموم شدن ۴۷۵ نفر از شهروندان شد را تشریح کرد.
 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *