سخنان امامی کاشانی در خطبه‌های نماز عید قربان – آژانس خبری ایبنا نیوز

خبرگزاری ایلنا: خطیب نماز عید قربان تهران تاکید کرد: وظیفه امت اسلام است که از دولت‌ها امنیت مال، جان، حیثیت و آبرو را مطالبه کنند
وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری درباره حج و پیام روز گذشته ایشان اظهار داشت: جهان اسلام باید بیدار شود. فلسفه حج همین است. امت اسلام از روسای کشورهای اسلامی بخواهند که مسلمانان چه مشکلاتی دارند تا آنها به مشکلات کشورها و امت اسلامی بپردازند. امروز تور مالدیو نوروز 97 دنیای استکبار فساد بزرگی ایحاد کرده است. وحدت و امنیت ایجاد نکرده بلکه با ایجاد تفرقه، مشکلات اقتصادی نیز به وجود آورده و خون‌های زیادی ریخته شده است.

 آیت‌الله محمد امامی کاشانی صبح امروز در خطبه دوم نماز عید قربان تهران که در مصلی امام خمینی برگزار شد، با اشاره به آیه ۲۷ سوره حج گفت: امام صادق (ع) می‌فرمایند علت حج حرکت به سوی خداست. از امت اسلام افرادی به سوی مکه و خانه خدا می‌آیند قیمت تور مسکو تا علاوه بر حاجی شدن و زیارت کعبه، درخصوص مسائل جهان اسلام تصمیم‌گیری کنند.

این عضو جامعه روحانیت مبارز با بیان اینکه شرایط کنونی جهان اسلام به صورت مستقیم توسط عوامل صیهونیست‌ها ایجاد شده یا به صورت غیرمستقیم و در پشت پرده توسط صیهونیست‌ها حمایت می‌شود، تصریح کرد: وظیفه امت اسلام است که از دولت‌ها امنیت مال، جان، حیثیت و آبرو را مطالبه کنند. این مطالبه باید باشد. فرهیختگان، تور زمینی کیش خطیبان نماز جمعه و نویسندگان در جهان اسلام باید به این مسئله بپردازند و به منافع حج توجه شود.

وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی از ولایت فقیه برخودار است که نیابت امام عصر(عج) است، خاطرنشان کرد: اتحاد، وحدت، انسجام و رسیدگی به دیگران به صورت خاص و به صورت عام در جهان اسلام وظیفه و تکلیف بزرگی است.

امامی کاشانی با اشاره به شرایط بحرانی جهان اسلام تصریح کرد: امت اسلام و نخبگان باید تعمیرات 118 دولت‌ها را به وظیفه و تکلیف خود متوجه کنند. این دنیایی که امنیت را برای جهان اسلام برهم زده است. این وظیفه همه ملت‌ها است. نخبگان و حجاج باید در مکه جمع شوند و تصمیم‌گیری کنند. متاسفانه این شرایط نیست. دنیایی که به این وضع درآمده، نیاز به امامت و ولایت دارد؛ امامتی که بتواند دنیا را تکان بدهد و این امامت توسط امام عصر (عج) خواهد بود.

تولیت مدرسه عالی شهید مطهری در پایان از امام شهدا، شهیدان تور کرمان هوایی انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و مدافعان حرم و به صورت خاص شهید حججی تجلیل کرد.

خبرگزاری ایلنا: خطیب نماز عید قربان تهران تاکید کرد: وظیفه امت اسلام است که از دولت‌ها امنیت مال، جان، حیثیت و آبرو را مطالبه کنند. این مطالبه باید باشد. فرهیختگان، خطیبان نماز جمعه و نویسندگان در جهان اسلام باید به این مسئله بپردازند و به منافع حج توجه شود.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *