علت واژگونی اتوبوس حامل دانش آموزان هرمزگانی + کره شمالی: عملیات نظامی در اقیانوس آرام آغاز شده – آژانس خبری ایبنا نیوز

باشگاه خبرنگاران جوان: سرهنگ نادر رحمانی رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا اظهار کرد:حوالی ساعت ٤:٢٦ بامداد جمعه یک دستگاه اتوبوس ولوو با ٤٥ سرنشین حامل دانش آموزان دختر شهرستان‌های رودان و میناب که از بندرعباس به سمت شیراز در حال تردد بود، در محور داراب – بندرعباس واژگون شد
باشگاه خبرنگاران جوان: سرهنگ نادر رحمانی رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا تور تبریز اظهار کرد:حوالی ساعت ٤:٢٦ بامداد جمعه یک دستگاه اتوبوس ولوو با ٤٥ سرنشین حامل دانش آموزان دختر شهرستان‌های رودان و میناب که از بندرعباس به سمت شیراز در حال تردد بود، در محور داراب – بندرعباس واژگون شد.

وی افزود: متاسفانه در این حادثه ١٠ تن کشته و ٣٥ تن مجروح شدند که ٢٢ تن از مجروحان سرپایی درمان و ١٣ تن بستری شدند که ٣ تن از مجروحان بستری قطع عضو شده اند.

رئیس مرکز اطلاعات تور چین نوروز 97 و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا گفت: برابر گزارشات اولیه ماموران پلیس راه استان خستگی و خواب آلودگی راننده علت این حادثه ناگوار بوده است.

——————-
خبرگزاری ایسنا: رسانه دولتی کره شمالی اعلام کرد، آزمایش اخیر موشکی آغازگر عملیات نظامی در اقیانوس آرام محسوب می‌شود
این دو متحد در یکسری رزمایش‌های نظامی موسوم به “نگهبان آزادی اولچی” حضور داشتند که هدفش تقویت دفاعی کره‌ قیمت تور سیشل جنوبی محسوب می‌شود.

پیونگ یانگ با رد انتقادهای سازمان ملل مبنی بر اینکه این آزمایش موشکی نقض قوانین این سازمان و قطعنامه‌های صادره محسوب می‌شود اعلام کرد که پرتاب‌های بیشتری را در پاسیفیک صورت خواهد داد.

 آژانس خبری دولتی کره شمالی در پیامی اعلام کرد، وزارت خارجه این کشور با اعلام اینکه آزمایش موشک بالستیک اخیر پیونگ یانگ که از فراز حریم هوایی ژاپن عبور کرد و به گفته سازمان تور دبی ملل تضعیف کننده امنیت منطقه محسوب می‌شود آغازگر عملیات نظامی در منطقه اقیانوس آرام است.

مقام‌های دفاعی آمریکا، کره‌ جنوبی و ژاپن نیز اوایل امروز (جمعه) در پیام ویدئویی مشترک اعلام کردند که همکاری خود را برای نشان دادن واکنش بهتر به پیونگ یانگ تقویت می‌کنند.

این رزمایش‌ها زمینی، هوایی و دریایی است که سالانه میان کره‌ جنوبی و آمریکا برگزار می‌شود و همواره از سوی کره شمالی تور هوایی یزد مورد انتقاد است.

خبرگزاری ایسنا: رسانه دولتی کره شمالی اعلام کرد، آزمایش اخیر موشکی آغازگر عملیات نظامی در اقیانوس آرام محسوب می‌شود.
سازمان ملل همچنین اعلام کرده بود که آزمایش‌های موشکی کره شمالی تهدیدی برای کره‌ جنوبی و آمریکاست.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *