آیت‌الله جنتی: گرسنه خوابیدن برخی افراد ننگ است – آژانس خبری ایبنا نیوز

خبرگزاری فارس: نماز عید سعید قربان صبح امروز با حضور هزاران نفر از عاشقان و منتظران امام زمان (عج) به امامت آیت‌الله احمد جنتی رئیس مجلس خبرگان در مسجد مقدس جمکران برگزار شد
وی تأکید کرد: مجرمین فتنه بدترین مجرمین در طول تاریخ انقلاب اسلامی هستند، چراکه مملکت را هشت ماه در آشوب نگه داشتند و طوری وانمود کردند که انقلاب و نظام در حال نابودی است.

آیت الله جنتی در خطبه‌های نماز قربان، تور هوایی شیراز ضمن تبریک فرارسیدن عید سعید قربان اظهار کرد: خداوند متعال در قرآن کریم بر لزوم داشتن تقوای الهی بارها تأکید کرده است و آنچه در قبر از انسان سؤال می‌کنند، این است که چه آورده‌اید، آنچه قبول می‌شود اعمالی است که بر اساس تقوا، اخلاص و پرهیزگاری باشد.

جنتی در خطبه‌ دوم نماز عید قربان در مسجد مقدس جمکران با اشاره به اینکه صحنه‌های زیبایی از خواندن دعای عاشقانه عرفه در زیر آفتاب خرید بلیط هواپیما ایران ایر به‌ویژه در بین نسل جوان را شاهد بودیم، گفت: نکته مهم این است که افراد حالات معنوی که در این مراسم به دست آوردند را حفظ کنند.

وی بر تبعیت از منویات رهبری تأکید کرد و گفت: اگر ایشان درباره نفوذ دشمن در ادارات صحبت می‌کنند باید در این باره حساس شد، ایشان بارها فرمودند فتنه خط قرمز ماست، دولت متوجه باشد که فتنه‌گران وارد تشکیلاتش نشوند، چراکه آنها به دنبال تغییر نظام و براندازی انقلاب هستند.

وی قیمت تور بانکوک ادامه داد: هرچه می‌توانید نیت خالص برای انجام اعمال داشته باشید و کارهای ثوابتان بین خودتان و خدای متعال بماند، ما نیاز داریم به کمک به مردم، فقرا و کسانی که مشکلات مالی دارند و اگر اینها به صورت مخفیانه یا علنی با نیت خالص الهی انجام شود ذخیره قبر و قیامت خواهد بود.

دبیر شورای نگهبان ادامه داد: در دوران غیبت فقیه جامع‌الشرایط مانند حضرت امام خمینی (ره) ولایت جامعه را عهده‌دار قیمت تور فرانسه می‌شود و بعد از امام نیز با درایت خبرگان رهبری توطئه‌های دشمنان نقش بر آب شد و در یک جلسه بحث کردند و به رهبری آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای رأی دادند و ایشان را به عنوان ولی امر مسلمین و نائب امام زمان (عج) معرفی کردند.

وی افزود: عید غدیر در پیش است، این عید، عید امامت است و همه باید برای برگزاری آن آماده باشند. ولایت افضل بر سایر ارکان دین است و اگر نباشد سایر ارکان دین از بین خواهد تور یزد ارزان رفت، با ولایت نماز، روزه، حج و سایر وظایف دینی به خوبی انجام می‌شود، موضوع ولایت از مهم‌ترین مسائل در اسلام است که از پیامبر کرم (ص) آغاز و به امام زمان (عج) رسید تا دوران غیبت شروع شد.

جنتی تصریح کرد: آنها به دنبال از بین بردن ارزش‌ها و بازگرداندن وضعیت به قبل از انقلاب هستند اما اینجا رهبری هوشیارند و با اشاره ایشان مردم وارد صحنه می‌شوند و نقشه‌های دشمنان را نقش بر آب می‌کنند، تور کرمان هوایی همان‌طور که در فتنه 88 نقشه آنها براندازی نظام بود و تقلب در انتخابات بهانه‌ای بیش نبود.

رئیس مجلس خبرگان رهبری در پایان با اشاره به شور انقلابی که از شهادت شهید حججی در جامعه ایجاد شده است، خاطرنشان کرد: بعضی وقت‌ها خداوند شرایطی را در جامعه ایجاد می‌کند که موج‌های خوابیده در جامعه بیدار شود، با شهید حججی موج ایثار و شهادت سراسر کشور را گرفت و این کار خداست تا مردم و به‌ویژه جوانان تور مراکش نوروز 97 نسبت به جهاد و شهادت بیدار شوند و این شهید و خانواده‌اش مخلص بودند و به چنین مقامی رسیدند.

دبیر شورای نگهبان با اشاره به اینکه عید قربان یکی از بزرگ‌ترین اعیاد اسلامی است، به تشریح واقعه دستور الهی برای قربانی کردن حضرت اسماعیل توسط حضرت ابراهیم (ع) پرداخت و افزود: حضرت ابراهیم خلیل‌الرحمان بوده و این لقب در بین انبیا مخصوص ایشان است و با وجود سختی و سنگینی این مأموریت ندای الهی قیمت تور چین را لبیک گفت و در نهایت در امتحان الهی سربلند بیرون آمد.

رئیس مجلس خبرگان رهبری مردمی بودن و صادقانه کار کردن شهید رجایی و شهید باهنر را موجب ماندگاری آنها بین مردم دانست و ابراز کرد: وقتی این‌چنین با نیت خالص کار شود در قیامت هم انسان روسفید است که هرچه در توان داشته به کار گرفته و خدا هم پاداش این کار صادقانه را خواهد داد.

وی با تأکید بر اینکه مردم در صحنه هستند و هر جا فراخوان تعمیرات موبایل,آموزش تعمیرات موبایل, تعمیرات لپ تاپ شدند آمدند، اظهار کرد: این نظام به پشتیبانی مردم سرپا مانده است، در طول تاریخ دنیا هیچ نظامی نبوده با این حجم دشمنی، جنگ نظامی، توطئه‌های سیاسی و تحریم‌ها همچنان پا برجا باشد و این قدرت نظام، انقلاب و ولایت است، باید خط انقلاب و ولایت را شناخت، این خط صراط مستقیم است و خارج شدن از آن ضلالت است.

جنتی به تبیین چند روایت در خصوص ثواب قربانی کردن پرداخت و ابراز کرد: پیامبر اکرم (ص) می‌فرمایند، تور مشهد وقتی سر قربانی بریده می‌شود با چکیدن نخستین قطره خونش خدای متعال گناهان قربانی کننده را می‌بخشد، خدا قربانی را برای اطعام فقرا و مساکین لحاظ کرده است و هر کس در حد توان خود به تنهایی یا به صورت گروهی نسبت به قربانی کردن اقدام کند.

خبرگزاری فارس: نماز عید سعید قربان صبح امروز با حضور هزاران نفر از عاشقان و منتظران امام زمان (عج) به امامت آیت‌الله احمد جنتی رئیس مجلس خبرگان در تور پاتایا نوروز 97 مسجد مقدس جمکران برگزار شد.
وی گفت: برای این نظام و انقلاب ننگ است کسی گرسنه سر به بالین بگذارد و دولت باید صادقانه به میدان بیاید و امکانات خود را مصرف کنند و وقتی مردم ببینند دولت صادقانه جلو آمده خودشان هم وارد میدان می‌شوند.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *