فرار فدراسیون از غرامت 12 میلیارد تومانی – آژانس خبری ایبنا نیوز

ورزش سه: فدراسیون فوتبال بعد از عقد قرارداد با کمپانی تولید لباس جیووا و درست پیش از بازی تیم ملی در رقابت های مقدماتی جام جهانی برابر قطر ، این قرارداد را فسخ و لباس های کمپانی آدیداس را بر تن تیم ملی کردند
محمد علی بردبار نماینده جیووا در ایران در این رابطه گفت:« نمی خواهم راجع به اتفاقاتی که رخ داده است صحبت کنم چرا که کنکاش در این موضوع چیزی جز تکدرخاطر را به همراه نخواهد داشت.»

خسارت تور گرجستان نوروز 97 2.5 میلیون دلاری

در رابطه با قرارداد فدراسیون فوتبال و برند جیووا گفته می شد که غرامتی نزدیک به 2.5 میلیون دلار باید از سوی فدراسیون فوتبال به این شرکت پرداخت شود. بردبار در این رابطه گفت:« من جمع غرامت را نمی گویم تنها شرایط را می گویم. برای هر مرتبه عدم استفاده از لباس جیووا برای هر کدام از اعضای تیم ملی مبلغ 5 هزار یورو جریمه در نظر گرفته شده بود. همچنین تا زمانی که قرارداد تور ارمنستان به طور رسمی   قانونی فسخ نشده هرجلسه تمرین اعضای تیم ملی بدون لباس جیووا برای هر نفر مبلغ 5 هزاریورو باید پرداخت می شد. اقای کی روش برای هر بار عدم استفاده از لباس جیووا مبلغ 5 هزار یورو باید جریمه پرداخت می کردند. و اگر حساب کنید این رقم بیشتر از آن مبلغ 2 میلیون یورویی که می گویند می شد. با این حال و با وجود این که اتفاقات خوبی برای ما نیفتاد ما به خاطر منافع ملی و تیم ملی سکوت کردیم و تور شیراز لحظه آخری رضایت دادیم.»
بردبار در رابطه با نقش جواد خیابانی در این قراردادها هم گفت:« این هجمه ای که درباره قرارداد جیووا به وجود آمد با بی تقوایی همراه بود. ما از این هجمه ها خیلی لطمه خوردیم. ازجمله آقای خیابانی که نیت کاملا مثبت و در جهت منافع ملی داشت و هیچ نیت دیگری غیر از این نداشت. به عنوان مطلع ترین فرد در این قرارداد می گویم که آقای خیابانی در این قرارداد هیچ منافعی نداشت.»

مدیرجیووا در تور مشهد ارزان ایران درباره کارخانه ای که در شیراز با نام جیووا راه اندازی شد هم گفت:« با توجه به این که ارتباطمان با این شرکت قطع شد دیگر کارخانه هم فعالیتش را ادامه نداد. ما قصد داشتیم با کسب اجازه از جیووا دانش و تجربیات این کمپانی را به ایران بیاوریم اما بعد از این اتفاقات منتفی شد.»

بردبار اضافه کرد:« در این قرارداد ما مورد ظلم قرار گرفتیم و خیلی ضرر کردیم اما به خاطر مصالح ملی و دلخوشی مردم دوست قیمت تور روسیه نداریم این مساله را پیگیری کنیم.»

البته گویا بخشی از هزینه های مربوط به جیووا از سوی فدراسیون پرداخت شده است. بردبار با تایید این موضوع گفت:« بخشی از هزینه ای که انجام داده بودیم را فدراسیون به ما داد اما از بابت خسارت ما هیچی نگرفتیم.»

او درباره قرارداد این شرکت با باشگاه پرسپولیس و عدم ادامه همکاری با این باشگاه هم گفت:« پرسپولیس مدیران سالم و علاقمندی دارد اما بعد از اتفاقاتی تور دبی نوروز 97 که برای تیم ملی افتاد شرکت ایتالیایی دیگر تمایلی به ادامه کار در ایران نداشت و کنار کشید.»

نماینده جیووا در ایران همچنین درباره نحوه بسته شدن قرارداد با فدراسیون گفت:« ما این قرارداد را در زمان ریاست آقای کفاشیان با فدراسیون بستیم. بعدها دوستان به این موضوع معترض بودند که چرا آقای کفاشیان در آخرین روزهای کاری اش این قرارداد را امضا کرده است درحالی که این پروسه بود که چند ماه طول کشید، قیمت تور استرالیا ضن این که بسیاری از کسانی که امروز در فدراسیون هستند نیز زیر این قرارداد را امضا کردند.»

او اضافه کرد:« خدمات ورزشی بازرگانی پارس و حتی کمپانی جیووا در ایتالیا و شخص آقای جیووانی شرایطی را در نظر گرفته بودند که منافع و موفقیت تیم ملی در آن لحاظ شده بود. از همان روز اول هم که قرارداد یکطرفه و بدون هماهنگی از سوی فدراسیون فوتبال نادیده گرفته شد ما اعلام کردیم که اگر تیم ملی بدون جیووا تور اردبیل موفق تر است ما کنار می رویم. الان هم که پس از سال های تیم ملی برای دومین بار متوالی به جام جهانی رفته است دوست نداریم با پیگیری این قرارداد مردم را ناراحت کنیم. »

ورزش سه: فدراسیون فوتبال بعد از عقد قرارداد با کمپانی تولید لباس جیووا و درست پیش از بازی تیم ملی در رقابت های مقدماتی جام جهانی برابر قطر ، این قرارداد را فسخ و لباس های کمپانی آدیداس را بر تن تیم ملی کردند. موضوعی که پیش و تور بدروم نوروز 97 پس از این اتفاق تا مدت ها بحث رسانه های مختلف بود و حتی نماینده جیووا در ایران اعلام کرد که فدراسیون فوتبال در ازای فسخ یکطرفه این قرارداد باید غرامت بپردازد. با این وصف مدیرعامل جیووا در ایران امروز اعلام کرد که این شرکت دیگر پیگیر شکایت و دریافت غرامت از فدراسیون نیست و رضایت داده است.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *