دستگیری 5 متهم مرگ 2 کولبر در بانه + سفیر فرانسه، اظهارات هیلی در مورد ایران را رد کرد – آژانس خبری ایبنا نیوز

خبرگزاری مهر: به نقل از روابط عمومی سازمان قضایی نیروهای مسلح، مجتبی شیرود بزرگی اظهار داشت: ساعت ۶:۳۰ صبح دیروز در جریان تیراندازی تعدادی از مأمورین هنگ مرزی بانه به سوی یک گروه کولبر در فاصله یک کیلومتری از مرز و در حوالی روستای «هنگ ژال» متأسفانه دو نفر از کولبران به نامه های حیدر فرجی و قادر بهرامی بر اثر اصابت گلوله در دم جان می سپارند
دادستان نظامی استان کردستان ضمن ابراز همدردی قیمت تور بانکوک با بستگان متوفیان این حادثه، به آنها اطمینان خاطر داد که به این حادثه با دقت، سرعت و قاطعیت در دادسرای نظامی رسیدگی و نتیجه آن به اطلاع عموم مردم شریف ایران خواهد رسید.

وی افزود: با گزارش وقوع حادثه توسط بازرسی هنگ مرزی بانه، رئیس دادسرای نظامی ناحیه سقز و بانه به همراه مسئول و کارشناس پزشکی قانونی سقز و کارشناس اسلحه و مهمات در بیمارستان حاضر و اجساد را معاینه می کنند.

شیرودبزرگی تور چین گفت: اسلحه متهمان، گلوله ها و مرمی به پلیس جنایی استان جهت بررسی ارسال شده و منتظر نظر کارشناس اسلحه و مهمات درباره نحوه بکارگیری سلاح توسط متهمان، در این حادثه هستیم.

وی گفت: بدنبال بررسی های به عمل آمده نهایتاً پنج نفر به عنوان عوامل تیراندازی شناسایی و به دادسرای نظامی احضار و پس از تحقیقات اولیه هر پنج نفر با قرار تأمین روانه بازداشتگاه شدند.

خبرگزاری مهر: به نقل از روابط بلیط سیستمی عمومی سازمان قضایی نیروهای مسلح، مجتبی شیرود بزرگی اظهار داشت: ساعت ۶:۳۰ صبح دیروز در جریان تیراندازی تعدادی از مأمورین هنگ مرزی بانه به سوی یک گروه کولبر در فاصله یک کیلومتری از مرز و در حوالی روستای «هنگ ژال» متأسفانه دو نفر از کولبران به نامه های حیدر فرجی و قادر بهرامی بر اثر اصابت گلوله در دم جان می سپارند.
دادستان نظامی استان کردستان تصریح کرد: همچنین هیئت اعزامی با حضور در تور زمینی کیش محل وقوع حادثه نسبت به بررسی صحنه جرم، تحقیق از شهود و معاینه محل اقدام و صحنه جرم را بازسازی کردند.

——————-
خبرگزاری فارس: «ژرارد آرو» سفیر فرانسه در واشنگتن کمتر از یک ساعت پس از اظهارات «نیکی هیلی» نماینده آمریکا در سازمان ملل در مورد توافق هسته‌ای با ایران، به این صحبت‌ها واکنش نشان داد
هیلی روز سه‌شنبه در اندیشکده «امریکن اینترپرایز» ایران را به ایجاد بی‌ثباتی در تور خارجی ارزان منطقه متهم کرد و گفت رئیس‌جمهور آمریکا می‌تواند بر همین اساس پایبندی ایران به توافق هسته‌ای را تائید نکند.

خبرگزاری فارس: «ژرارد آرو» سفیر فرانسه در واشنگتن کمتر از یک ساعت پس از اظهارات «نیکی هیلی» نماینده آمریکا در سازمان ملل در مورد توافق هسته‌ای با ایران، به این صحبت‌ها واکنش نشان داد.
وی در توییتر نوشت: «توافق با ایران، صرفا در مورد مسئله هسته‌ای بود، نه چیز دیگر. تا الان، تور ارزان سریلانکا ایران به تعهداتش در چارچوب مورد توافق متقابل پایبند بوده است.»

وی همچنین در پاسخ به سوالی در مورد احتمال انزوای آمریکا در صورت خروج از برجام، گفت: «رئیس‌جمهور ایالات متحده بر اساس منافع امنیت ملی ایالات متحده تصمیم می‌گیرد، نه منافع امنیت ملی اتحادیه اروپا.»

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *