معرفی نمایندگان کره‌جنوبی و فنلاند در اسکار – آژانس خبری ایبنا نیوز

خبرگزاری ایسنا: سینمای کره جنوبی و فنلاند فیلم‌های برگزیده خود را برای حضور در بخش بهترین فیلم خارجی جوایز اسکار ۲۰۱۸ معرفی کردند
پیش از این کشورهای بلژیک، فلسطین، آلمان، سوئد، بوسنی و هرزگوین، سوئیس، نپال، عراق، جمهور ی دومنیکن، آذربایجان و ترکیه نیز نمایندگان خود را برای حضور در شاخه بهترین فیلم خارجی اسکار ۲۰۱۸ انتخاب کرده‌اند.

اما سینمای فنلاند نیز تور مشهد امسال با فیلم «تام فنلاند» به کارگردانی «دوم کاروکوسی» به رقابت اسکار می‌آید وداستان آن درباره زندگی یک هرفمند فنلاندی به نام «توکو لاکسونن» است که در سراسر جهان با نام «تام فنلاند» به شهرت رسید. این فیلم مه فیلمنامه آن را «الکسی باردی» نوشته، امسال در افتتاحیه جشنواه فیلم «گوتبرگ» رونمایی شد.

آخرین مهلت معرفی فیلم از سوی کشورها برای حضور در بخش بهترین فیلم غیرانگلیسی دوم اکتبر (۱۰ تور ارزان آنکارا مهرماه) است و آکادمی اسکار پس از بررسی فیلم‌های واجد شرایط برای رقابت در این شاخه را معرفی می‌کند.

 به نقل از اسکرین، در ادامه روند معرفی فیلم‌ از سوی کشورها برای شرکت در شاخه بهترین فیلم غیرانگلیسی نودمین دوره جوایز سینمایی اسکار، سینمای کره جنوبی فیلم «راننده تاکسی» را به عنوان نماینده خود برگزید.

معرفی نمایندگان کره‌جنوبی و فنلاند در جوایز اسکار

این تور مشهد زمینی فیلم به کارگردانی «هان جانگ» داستان یک راننده تاکسی است که یک خبرنگار آلمانی را در جریان ناآرامی‌های سال ۱۹۸۰ از شهر سئول به گوانژو می‌برد. «راننده تاکسی» در سینماهای کره‌جنوبی به یک موفقیت بزرگ دست یافت و بیش از ۱۰ میلیون نفر را به سینماها کشاند تور ارزان خارجی و در مجموع فروش ۷۰ میلیون دلاری را در گیشه رقم زد تا پرفروش‌ترین فیلم سال این کشور نام گیرد.
مراسم نودمین دوره جوایز سینمایی اسکار روز چهارم مارس (۱۴ اسفند) برگزار خواهد شد.

خبرگزاری ایسنا: سینمای کره جنوبی و فنلاند فیلم‌های برگزیده خود را برای حضور در بخش بهترین فیلم خارجی جوایز اسکار ۲۰۱۸ معرفی کردند.
در ابتدا ۹ فیلم به فهرست بلند راه خواهند یافت و در انتها تور آنکارا نوروز 97 پنج فیلم به عنوان نامزدهای نهایی بهترین فیلم خارجی سال انتخاب می‌شوند.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *