انصارالله پاسخ اظهارات اخیر محمد بن سلمان را داد – آژانس خبری ایبنا نیوز

خبرگزاری ایسنا: سخنگوی جنبش انصارالله یمن در پاسخ به اظهارات اخیر ولیعهد عربستان تاکید کرد، اینکه محمد بن سلمان هدف از ادامه جنگ علیه یمن را جلوگیری از شکل‌گیری حزب الله دیگری در این کشور عنوان می‌کند، در واقع عربستان را در جایگاه اسرائیل قرار می‌دهد
ولیعهد عربستان به بحران کشورهای عربی منطقه خلیج فارس با قطر نیز اشاره کرد و مدعی شد که این بحران مساله‌ای بسیار کوچک است و بحران قطر تاثیری بر روند جذب سرمایه‌گذاری‌ها نمی‌گذارد، زیرا مساله‌ای بسیار کم‌اهمیت و کوچک است.

خبرگزاری ایسنا: سخنگوی جنبش انصارالله یمن در پاسخ به اظهارات اخیر ولیعهد عربستان تاکید کرد، اینکه محمد بن سلمان هدف از ادامه جنگ علیه یمن را جلوگیری از شکل‌گیری حزب الله دیگری در این کشور عنوان می‌کند، در واقع عربستان را در جایگاه اسرائیل قرار می‌دهد.
سخنگوی جنبش انصارالله افزود: رژیم سعودی در طمع آن است که مردم یمن گروگانی در دست دولت‌های مختلفی در یمن باقی بمانند که بر اساس معیارهای آمریکا و عربستان روی کار می‌آیند.

ولیعهد عربستان روز پنج‌شنبه در مصاحبه‌ای با خبرگزاری رویترز مدعی شد، جنگ با یمن ادامه خواهد یافت تا “حوثی‌ها (جنبش انصارالله) به حزب الله دیگری در مرزهای کشور تبدیل نشوند”.

وی در ادامه مدعی شد، “یمن خطرناک‌تر از لبنان است، چراکه این کشور مشرف به باب المندب است و اگر اتفاقی در آنجا رخ دهد به معنای توقف ۱۰ درصد از تجارت جهانی خواهد بود و این خود بحران است”.

محمد عبد السلام، سخنگوی جنبش مردمی انصارالله یمن در صفحه خود در فیسبوک به اظهارات اخیر محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان پیرامون یمن پاسخ داد.

عبد السلام تاکید کرد، عربستان در طمع سیطره دوباره بر یمن است و اظهارات محمد بن سلمان تمامی ادعاهای پیشین او درخصوص علت حملات عربستان در یمن مبنی بر “بازگردان مشروعیت” و سایر بهانه‌های واهی‌اش را برملا کرد.
وی با تاکید بر اینکه هیچ توضیحی برای لجبازی‌ها و پافشاری عربستان بر ادامه جنگ علیه یمن جز جبهه‌گیری مطلق این کشور در حمایت از اسرائیل وجود ندارد، گفت: اینکه بن سلمان هدف خود را از ادامه جنگ علیه یمن ممانعت از شکل‌گیری حزب الله دیگری در این کشور عنوان می‌کند، باعث می‌شود که رژیم سعودی در جایگاه اسرائیل قرار بگیرد.

عبد السلام افزود: در واقع این اظهارات بن سلمان او را به عنوان یک احمق جلوه داد؛ چراکه او با این سخنان خودش را بدون هیچ علتی در موضع دشمنی با یمن قرار داد و این امر رسوایی بزرگی برای سازمان ملل بوده و نقش ریاکارانه و توطئه‌گری این نهاد بین‌المللی علیه یمن را آشکار می‌سازد.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *