روزنامه‌نگار اروپایی: ایران ابرقدرت فرهنگی است + مسی دو برابر تمام مهاجمان مادرید گل زده است – آژانس خبری ایبنا نیوز

خبرگزاری ایرنا: بن اندونی (Ben Andoni) روزنامه‌نگار و سردبیر ارشد خبرگزاری «یاوا»(JAVA) آلبانی گفت: ایران ابرقدرت فرهنگی است
این روزنامه نگار آلبانیایی گفت: در اروپا فرصتی وجود ندارد تا از تلاش های سیاسی، اقتصادی ایران آگاه شوید و شما را نشان دهند، امیدوارم که ایران هرچه بیشتر نسبت به جهان خارج بازتر شده و شاهد این آزادی هستم.

خبرگزاری ایرنا: بن اندونی (Ben Andoni) روزنامه‌نگار و سردبیر ارشد خبرگزاری «یاوا»(JAVA) آلبانی گفت: ایران ابرقدرت فرهنگی است.
اندونی گفت: ایران ابرقدرت فرهنگی است، ایران گنجینه ای است از سنت ها، فرهنگ و موسیقی، بسیار به فرهنگ شما علاقه مندیم و می خواهیم که فرهنگ شما در جهان گسترش یابد، نه اینکه فقط خبرهایی درباره تسلیحات هسته ای از ایران شنیده شود.

اندونی افزود: اخباری که بیشتر درباره ایران در رسانه های اروپایی می بینیم و می شنویم حملات تبلیغاتی است، بطور مثال می توانید در بی بی سی و سی ان ان ببینید که بیشتر این خبرها مربوط به تسلیحات هسته ای است.

سردبیر ارشد خبرگزاری یاوا درادامه گفت: رابطه عمیق و با قدمتی بین ایران و آلبانی وجود دارد و جهت اطلاع باید بدانید که 300 واژه فارسی در زبان آلبانی وجود دارد یکی از شعرای به نام آلبانی در سده های قبل به زبان فارسی شعر سروده است.

سردبیر ارشد خبرگزاری یاوا گفت: این سومین دیدار من از ایران است و پیشتر برای پوشش خبری از انتخاباتی پارلمانی نیز درایران حضور داشتم. در این مدت نگاهم به نسل جوان ایران بوده و صادقانه بگویم در این سه سال شاهد نوعی آزادی های بیشتری هستم.

——————-
ایسنا: ‌به نقل از مارکا، شروع خوب لیونل مسی در گلزنی با آمار ضعیف  مهاجم‌های رئال مادرید در 10 هفته‌ نخست لالیگا قابل توجه بوده است
درخشش مهاجم آرژانتینی باعث  شده است بارسا صدرنشین باشد و مادریدی که از ناتوانی مهاجمانش رنج می‌برد فاصله زیادی از این تیم بگیرد. به نظر می‌رسید خیلی زود اختلاف صدرنشین کنونی با دیگر تیم‌ها کمتر شود چون همیشه یک بازیکن روی فرم باقی نمی ماند.

یکی از دلایل افت سفیدپوشان در لالیگا ناکامی در گلزنی است. هشت امتیاز اختلافی که میان بارسلونا صدرنشین و رئال مادرید به وجود آمده، بیانگر این موضوع است. گرت بیل (دو گل) کریم بنزما ، کریستیانو رونالدو ، بورفا مایورال و لوکاس واکس به همراه هم تنها 6 گل به ثمر رسانده‌اند.

درست است که آسیب‌دیدگی‌ها و محرومیت کریستیانو رونالدو بر عملکرد BBC تاثیر گذاشته است اما عملکرد فوق‌العاده‌ مسی باعث شده است نتیجه‌ مقایسه او و مهاجمان مادرید خیلی بد جلوه دهد.

ایسنا: ‌به نقل از مارکا، شروع خوب لیونل مسی در گلزنی با آمار ضعیف  مهاجم‌های رئال مادرید در 10 هفته‌ نخست لالیگا قابل توجه بوده است. مهاجم آرژانتینی در این بازی‌ها 12 گل برای بارسلونا به ثمر رسانده است یعنی دوباره همه مهاجم‌های باشگاه مادرید.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *