سفر شهردار تهران به عراق برای اربعین – آژانس خبری ایبنا نیوز

خبرگزاری ایسنا: رئیس مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران از بررسی زمینه‌های سفر نجفی به عراق خبر داد و گفت: از روز گذشته هیات شهرداری برای سرکشی به خدماتی که توسط شهرداری تهران در دو شهر نجف و کربلا به زائران اربعین حسینی ارائه می‌شود، به عراق سفر کرده‌اند
وی اظهار کرد: 2000 نفر نیروی خدماتی که شامل ناظران و نیروهای پشتیبانی نیز می‌شود، خدمات نظافت و جمع‌آوری زباله در دو شهر نجف و کربلا را برعهده دارند.

خبرگزاری ایسنا: رئیس مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران از بررسی زمینه‌های سفر نجفی به عراق خبر داد و گفت: از روز گذشته هیات شهرداری برای سرکشی به خدماتی که توسط شهرداری تهران در دو شهر نجف و کربلا به زائران اربعین حسینی ارائه می‌شود، به عراق سفر کرده‌اند.
به گفته عارف‌نیا نیروهای خدماتی شهرداری تهران در دو شیفت 7 صبح تا 14 و 14 تا 21 در سطح شهر کربلا و نجف به نظافت مشغول هستند و رینگ پیرامون حرم مطهر را نظافت می‌کنند.

رئیس مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران همچنین در مورد احتمال سفر شهردار تهران به عراق برای مدیریت عملیات بزرگ اربعین تصریح کرد: سفر بنده نیز به دلیل بررسی زمینه‌های سفر شهردار تهران به عراق انجام شده که نجفی علاوه بر سرکشی عملیات بزرگ اربعین، با شهرداران نجف و کربلا نیز دیدار می‌کنند که برهمین اساس جلساتی نیز با مسوولان شهرداری کربلا داشته‌ایم که آنها علاوه بر قدردانی، به افزایش همکاری‌ها، تمایل نشان دادند.

عارف‌نیا با بیان اینکه سفر شهردار تهران به کربلا زمینه توسعه همکاری‌های بیشتر شهرداری تهران با شهرداری‌های کربلا و نجف را فراهم می‌کند، گفت: نباید تعامل شهرداری‌های این سه شهر محدود به ارائه خدمات مقطعی در اربعین باشد و معتقدیم شهرداری‌های این دو شهر بیش از نیاز به ارائه خدمات، نیاز به انتقال تجربه و نظرات کارشناسی دارد که در جلسات با مسوولان شهرداری نجف و کربلا به انتقال تجربیات و دانش مدیریت شهری تاکید شود و شهرداری تهران نیز آماده انتقال تجربیات خود است.

رئیس مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران با بیان اینکه 750  نیرو در بازه زمانی اول “از 29 مهر تا 11 آبان‌” اعزام و به نظافت این دو شهر مشغول هستند، گفت: همچنین 1350 نفر نیز در بازه زمانی “10 تا 22 آبان‌” به نجف و کربلا اعزام می‌شوند؛ این در حالیست که لوازم مورد نیاز نظافت و تأمین بهداشت محیط در اختیار همکارانمان قرار گرفته است.

رئیس مرکز ارتباطات و امور بین الملل شهرداری تهران همچنین به حضور حق‌شناس رییس کمیسیون اجتماعی و فرهنگی شورای شهر تهران، ری و تجریش در این هیات اشاره کرد و گفت: رییس کمیسیون اجتماعی شورای شهر تهران در جریان مجموعه خدمات ارائه شده توسط شهرداری به زائران حسینی قرار گرفت و در طول دو روز اخیر ضمن سرکشی به کمپ استقرار کارکنان شهرداری به بررسی مشکلات و اقدامات آنها پرداخت.

امین عارف‌نیا با اشاره به سفر هیات شهرداری به عراق که مرکب از حق‌شناس رییس کمیسیون اجتماعی شورای شهر تهران، یزدانی معاون خدمات شهری، رییس سازمان بازرسی شهرداری و مدیرکل حراست شهرداری تهران انجام شد، گفت: از روز گذشته این هیات برای سرکشی به خدماتی که توسط شهرداری تهران در دو شهر نجف و کربلا به زائران اربعین حسینی ارائه می‌شود، به عراق سفر کرده‌اند.

وی همچنین با بیان اینکه تأمین بهداشت و نظافت موکب‌های  مسیر نجف و کربلا برعهده شهرداری است گفت: عملیات اربعین تا 22 آبان‌ماه ادامه خواهد داشت.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *