کره‌شمالی: ترامپ ثبات روحی ندارد + واعظی: استعفای حریری مشکوک است – آژانس خبری ایبنا نیوز

ایسنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، نشریه حزب حاکم کره شمالی موسوم به “رودونگ سینمون” در مطلبی نوشت، آمریکایی‌ها برای استیضاح زودهنگام رئیس جمهور کشورشان فشار وارد می‌کنند چون که می‌بینند سخنان تند از جانب ترامپی که “به لحاظ روحی بی‌ثبات” است می‌تواند “فاجعه هسته‌ای را به خاک آمریکا بیاورد”
نشریه رودونگ سینمون به نقل از باب کورکر، رئیس کمیته روابط خارجی سنای آمریکا و مقامات سابق نوشت که ترامپ بیهوده در جهت تشدید تنش با کره شمالی تلاش می‌کند اما رئیس جمهور آمریکا سر عقل نیامده و به جایش “با طرح سخنان احمقانه با جدیت به دنبال تحریک جمهوری دموکراتیک خلق کره است”.

ترامپ در اشاره‌ای ضمنی به کره شمالی بعد از آن که امروز وارد توکیو شد، هشدار داد “هیچ دیکتاتوری” نباید آمریکا را دست کم بگیرد.

ایسنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، نشریه حزب حاکم کره شمالی موسوم به “رودونگ سینمون” در مطلبی نوشت، آمریکایی‌ها برای استیضاح زودهنگام رئیس جمهور کشورشان فشار وارد می‌کنند چون که می‌بینند سخنان تند از جانب ترامپی که “به لحاظ روحی بی‌ثبات” است می‌تواند “فاجعه هسته‌ای را به خاک آمریکا بیاورد”.
در این مطلب نوشته شد: اگر آمریکا قضاوت درستی در مورد سرسختی اراده جمهوری دموکراتیک خلق کره نداشته باشد و جرات به انجام اقدامی بی‌ملاحظه کند، کشور ما مجبور به اعمال مجازاتی قاطع و بی‌رحمانه علیه آنها با بسیج همه قوایش خواهد شد.

——————-

ایسنا: رییس دفتر رییس‌جمهور می‌گوید استعفای سعد حریری مشکوک و با تحریک عربستان بوده است.

محمود واعظی در حاشیه مراسم ختم پدر سردار سلیمانی که در مصلای تهران برگزار شد، گفت: ارزش این پدر به این دلیل است که یک فرزندی تربیت کرد که شجاعت و اخلاص دارد و خودش را وقف نظام و ولایت کرده است
محمود واعظی در حاشیه مراسم ختم پدر سردار سلیمانی که در مصلای تهران برگزار شد، گفت: ارزش این پدر به این دلیل است که یک فرزندی تربیت کرد که شجاعت و اخلاص دارد و خودش را وقف نظام و ولایت کرده است.

وی همچنین در رابطه با استعفای حریری گفت: این استعفا مشکوک و با تحریک عربستان بود که کاری غیرمعقول و غیردیپلماتیک به شمار می‌رود و امیدواریم برای مردم لبنان بد نشود.

ایسنا: رییس دفتر رییس‌جمهور می‌گوید استعفای سعد حریری مشکوک و با تحریک عربستان بوده است.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *