مخالفت مصر با اقدام نظامی علیه حزب الله لبنان + دیدار محرمانه با صهیونیست‌ها برای وزیر انگلیس گران تمام شد – آژانس خبری ایبنا نیوز

خبرگزاری فارس: رئیس جمهور مصر می‌گوید منطقه به اندازه کافی درگیر مشکلات است و نیازی به ایجاد مشکلات جدید نیست.

عبدالفتاح السیسی، شامگاه چهارشنبه در حاشیه نشست بین‌المللی جوان، در جمع اصحاب رسانه گفت که هرگونه مشکلی در منطقه خواه متعلق به ایران باشد خواه حزب‌الله باید با احتیاط با آن برخورد کرد
رئیس جمهور مصر همچنین گفت که امنیت خلیج فارس امنیت مصر است و این کشور از برادران عرب خود در منطقه خلیج فارس حمایت می‌کند.

به نوشته شبکه راشا تودی، السیسی در پاسخ به سؤالی در مورد اقدام نظامی علیه ایران و حزب‌الله گفت که مخالف هرگونه جنگ است.

عبدالفتاح السیسی، شامگاه چهارشنبه در حاشیه نشست بین‌المللی جوان، در جمع اصحاب رسانه گفت که هرگونه مشکلی در منطقه خواه متعلق به ایران باشد خواه حزب‌الله باید با احتیاط با آن برخورد کرد.

خبرگزاری فارس: رئیس جمهور مصر می‌گوید منطقه به اندازه کافی درگیر مشکلات است و نیازی به ایجاد مشکلات جدید نیست.
وی ادامه داد: «ما به دنبال مشکلات دیگری نیستیم و منطقه به اندازه کافی درگیر چالش‌ها و بی‌ثباتی‌هاست».

——————-
خبرگزاری تسنیم: به نقل از یورونیوز، پریتی پاتل، وزیر توسعه بین المللی بریتانیا به دنبال افشای ملاقات «محرمانه» وی با مقامات اسرائیلی از جمله بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل از سمت خود استعفاء کرد
متن استعفای پاتل پس از دیدار او با ترزا می، نخست وزیر بریتانیا منتشر شد. او در این نامه بابت «منحرف سازی توجه عمومی» از ماموریت دولت محافظه کار این کشور عذرخواهی کرده است.

بنا به گزارشها پاتل بررسی طرح ارائه کمک مالی به ارتش اسرائیل توسط دولت بریتانیا را به نخست وزیر این کشور اطلاع نداده بود.

 نخست وزیر بریتانیا در پاسخ به نامه استعفای پاتل تصمیم او را «درست» دانسته است.

کناره گیریپاتل پس از استعفای هفته گذشته مایکل فالون از سمت وزیر دفاع این کشور ضربه دیگری به دولت محافظه کار ترزا می محسوب می شود.

ملاقات های این عضو کابینه بریتانیا با مقامات اسرائیلی بدون هماهنگی با وزات خارجه بریتانیا انجام شده بود. پاتل دلیل کناره گیری خود را «عدم رعایت معیارهای سطح بالایی» عنوان کرد که از فردی در موقعیت او انتظار می رود.

وزارت توسعه بین المللی بریتانیا از کمک کنندگان به تشکیلات خودگردان فلسطین و گروه های مدافع حقوق بشر از جمله عفو بین الملل است. اسرائیل پیش از این از بریتانیا خواسته بود کمک مالی به تشکیلات خودگردان فلسطین را متوقف کند.

خبرگزاری تسنیم: به نقل از یورونیوز، پریتی پاتل، وزیر توسعه بین المللی بریتانیا به دنبال افشای ملاقات «محرمانه» وی با مقامات اسرائیلی از جمله بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل از سمت خود استعفاء کرد.
پاتل در جریان تعطیلات خود در اسرائیل با چند تَن از مقامات بلندپایه تل آویو دیدار کرده بود. برخلاف مقررات معمول او این دیدارها را با وزارت خارجه کشورش هماهنگ نکرده بود.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *