واکنش سازمان ملل به وضعیت الحریری در عربستان + دلیل جالب خاتمی برای حضور در شبکه‌های‌اجتماعی – آژانس خبری ایبنا نیوز

خبرگزاری فارس: سخنگوی سازمان ملل به اخبار منتشر شده در خصوص وضعیت نخست وزیر مستعفی لبنان در عربستان سعودی واکنش نشان داد
سعد الحریری، نخست وزیر مستعفی لبنان شنبه این هفته در پخش زنده از شبکه العربیه عربستان بیانیه استعفای خود را قرائت کرد.

برخی منابع خبر طی روزهای گذشته از احتمال اینکه نخست وزیر لبنان در عربستان گروگان باشد، خبر داده‌اند.

به نوشته شبکه «ال.بی.سی» لبنان، استفان دوجاریک، شامگاه پنجشنبه در پاسخ به سؤالی در مورد به گروگان گرفتن سعد الحریری در عربستان گفت: «ما نمی‌توانیم این مسئله را که آیا علیه سعد الحریری در عربستان اعمال محدودیت شده است، تأیید کنیم».

استعفای سعد الحریری از لبنان همزمان با آغاز بازداشت‌های تعدادی از شاهزاده‌ها و وزرای عربستانی به اتهام فساد همراه بود و این گمانه زنی که الحریری نیز در عربستان به گروگان گرفته شده را تقویت کرد.

وی در این بیانیه ایران را به دخالت در امور کشورهای عربی از جمله لبنان متهم کرد و گفت که در سایه دخالت‌های این کشور و حزب‌الله در یمن نمی‌تواند در سمت خود فعالیت کند.

خبرگزاری فارس: سخنگوی سازمان ملل به اخبار منتشر شده در خصوص وضعیت نخست وزیر مستعفی لبنان در عربستان سعودی واکنش نشان داد.
——————-

خبرگزاری ایرنا: آیت الله سیداحمد خاتمی با انتشار ویدئویی حضور خود در شبکه های اجتماعی را اعلام کرد

با توجه به آنچه در این ویدئو نمایش داده می شود حضور آیت الله خاتمی در شبکه های اجتماعی توئیتر، تلگرام و اینستاگرام با نشانی ahmadkhatami_ir خواهد بود.

آیت الله خاتمی در این ویدئو گفت: با توجه به گستردگی شبکه های اجتماعی و تاثیرگذاری این ها و این که دیدم بدخواهان بی رحمانه بدون آنکه ابائی داشته باشند تهمت ها، سخن های دروغ بسیاری در رابطه با اینجانب می گویند تصمیم گرفتم من هم در این شبکه ها حاضر باشم.

خبرگزاری ایرنا: آیت الله سیداحمد خاتمی با انتشار ویدئویی حضور خود در شبکه های اجتماعی را اعلام کرد.

وی افزود: مدیریت این شبکه با عزیزانی است که به آنها مطمئنم؛ آنها هستند که مواضع اینجانب را استخراج و استقراء کرده و به سمع و نظر شما عزیزان می رسانند.

آیت الله خاتمی تاکید کرد: ️انشاء الله که رضای خدا در این کار باشد.

آیت الله خاتمی به خبرنگار ایرنا گفت: در این شبکه ها پاسخگوی سوالات عزیزان در زمینه های مختلف خواهم بود. امیدوارم این حضور تاثیرگذار باشد.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *